eMobility

Rozwiązania cyfrowe

Nie dla stania w miejscu.

Kto chce zajść daleko, nie może stać w miejscu. Dlatego stale rozwijamy nasz sposób pracy, kierując się konkretnym celem: ułatwienie Państwu pracy i sprawienie, by stała się wydajniejsza i lepiej skomunikowana – niezależnie od tego, czy pracują Państwo za kierownicą, czy za biurkiem.

Kierowcy korzystają podczas pracy przede wszystkim z całkowicie połączonego w sieć kokpitu Multimedia Cockpit, który dzięki funkcjom specyficznym dla pojazdów elektrycznych i nowemu wzornictwu jest szczególnie innowacyjny. Standardowo pokazuje on przykładowo zasięg w odległości i czasie oraz aktualne i średnie zużycie w kWh/100 km, ale można go również zindywidualizować. Za pośrednictwem portalu Mercedes-Benz Truck App można zintegrować aplikacje, takie jak TruckTraining App lub aplikacje do zarządzania flotą.

Digital solution content digital cockpit
Digital solution content fleetboard portal 2022

Portal Fleetboard jest źródłem cyfrowych rozwiązań i ma na celu uproszczenie pracy menedżerów floty. Na portalu dostępne są wszystkie usługi przeznaczone specjalnie do pracy w i wokół nowego eActrosa. Obejmują one: Mercedes‑Benz Trucks Uptime, Logbook, Mapping oraz Fleetboard Charge Management. Wszystko po to, aby pomóc Państwu w jak najlepszym wykorzystaniu floty!

Również kierowcy nowego eActrosa mogą polegać na usługach Mercedes‑Benz Trucks Uptime.

Inteligentny system rejestruje wszystkie istotne dane pojazdu – od ciśnienia w oponach, przez silnik, aż po poziom naładowanie akumulatora. W związku z tym usługa Mercedes‑Benz Trucks Uptime została rozszerzona o ponad 100 reguł specyficznych dla pojazdów elektrycznych, które na przykład stale monitorują procesy ładowania lub przebiegi napięcia w powiązaniu z akumulatorem wysokonapięciowym. Ponadto dostępne są informacje o nowym, działającym w chmurze portalu dla klientów.

Dzięki połączeniu w sieć pojazdu, serwisu Mercedes‑Benz Trucks i firmy transportowej można planować wizyty w warsztacie i zapobiegać nieprzewidzianym przestojom.

Digital solution content mb uptime
Digital solution content charging

Aby zawsze mieli Państwo wszystko pod kontrolą, Fleetboard Charge Management zapewnia całościowy przegląd wszystkich interakcji między Państwa eTruckami a własnymi stacjami ładowania. Niezależnie od tego, czy chodzi o poziom naładowania akumulatora, status ładowania, pozostały czas ładowania czy historię ładowania: Pełna przejrzystość sieci ładowania pomaga lepiej zrozumieć i zoptymalizować sposób ładowania eActrosa i całą infrastrukturę. Narzędzie do planowania umożliwia koordynację sesji ładowania z wyprzedzeniem i bezproblemową integrację procedur lub działań związanych z ładowaniem z istniejącymi procesami. Można również wprowadzić indywidualne ustawienia, takie jak godziny odjazdu i docelowe poziomy naładowania baterii.

Dzięki danym w czasie rzeczywistym można zdalnie monitorować stan pojazdu i w razie potrzeby interweniować. Mogą Państwo sprawdzić, gdzie znajdują się Państwa pojazdy, i uzyskać istotne dane pojazdu, takie jak aktualny status ładowania czy poziom naładowania akumulatora. Wszystko dostępne za jednym kliknięciem, przedstawione w sposób intuicyjny i przejrzysty!

Digital solution content mapping
Digital solution content logbook

Dzięki cyfrowej książce jazd nigdy nie stracisz kontroli nad całością. Zapewnia ona przegląd całej historii wszystkich tras pojazdu i umożliwia szybsze rozpoznawanie zależności. Pomaga ustalić, co jest szczególnie ważne w przypadku eTrucka i w przejrzysty sposób pokazuje, jak przebiegała każda podróż. Dzienny przebieg ciężarówki jest podzielony na trzy główne stany: jazda, postój i ładowanie. Przejrzyste informacje o prędkości jazdy, masie całkowitej, wysokości lub temperaturze umożliwiają codzienną identyfikację wykorzystania, problemów i potencjalnych możliwości optymalizacji każdego pojazdu. Szczegółowe opcje filtrowania umożliwiają menedżerom floty uporządkowanie danych według indywidualnych kryteriów i otrzymywanie odpowiednich powiadomień.

Mercedes-Benz Truck App Portal to platforma oferująca wszystkie aplikacje, które usprawniają działanie eTrucków. Umożliwia ona przygotowania każdego pojazdu w czasie rzeczywistym do określonych zastosowań. Nowe aplikacje i procesy robocze, takie jak na przykład aplikacja TruckTraining, można instalować w ciężarówce bezpośrednio z portalu. Ich zadaniem jest nie tylko ułatwienie codziennej pracy kierowcy, ale także zwiększenie wydajności całej floty.

Digital solution content truck app portal
Digital solution content eActros night
W górę